چگونه جلوی هدر رفتن شارژ باتری موبایل را بگیریم؟
نکاتی که با آن میتوانید به راحتی 
جلوی هدر رفتن شارژ باتری موبایل را بگیریم::-- برای خواندن این نکات به ادامه مطلب مراجعه کنید --::


برای اینکه باتری دیرتر خالی شود، نکات زیر را در نظر بگیرید؛

1- اگر از بلوتوث استفاده نمی‌کنید، آن را خاموش کنید. بلوتوث خود به تنهایی باتری زیادی مصرف می‌کند. بعد از استفاده هدست یا هندزفری بلوتوث یا نقل و انتقال فایل، عکس، صوت و… از طریق بلوتوث فراموش نکنید آن را خاموش نمایید.

2- نور صفحه نمایش خود را کم کنید. بعضی از گوشی‌ها به طور خودکار نور صفحه نمایش خود را با توجه به نور محیط تنظیم می‌کنند ولی بعضی دیگر از گوشی‌ها این قابلیت را ندارند و باید خود کاربر این کار را انجام دهد.

3- از عکس‌های متحرک استفاده نکنید. محافظ‌های صفحه نمایش و عکس‌های متحرک پس زمینه بسیار جالبی هستند ولی مصرف باتری شما را بیشتر می‌کنند.

4- زنگ موبایل خود را تنظیم کنید زیرا زنگ با صدای بلند، به همراه لرزش، انرژی زیادی مصرف می‌کند که باعث می‌شود باتری زودتر خالی شود.

5- باتری خود را بشناسید. بعضی از گوشی‌ها باتری‌های لیتیومی دارند و برخی باتری‌های نیکلی. در مورد باتری‌های نیکلی، قبل از اولین بار استفاده باید گوشی خود را تا 10 ساعت شارژ کنید تا تمام ظرفیت باتری قابل استفاده شود، اما درباره باتری‌های لیتیومی تنها تا زمانی که اعلام می‌کند باتری شارژ شده است کافی است.

باتری‌های نیکلی بعد از مدتی استفاده از آن و شارژ مجدد، نیاز به تخلیه کامل باتری دارد چون در غیر این صورت زود خراب می‌شود ولی باتری‌های لیتیومی این مشکل را ندارند. این باتری‌ها را هر موقع که لازم بود شارژ کنید و لازم نیست صبرکنید تا شارژ آن کاملا تخلیه شود.

6- باتری را خنک نگهدارید و جلوی نور آفتاب قرار ندهید.

باتری‌های لیتیوم
باتری‌های لیتیومی در خود تجهیزات محافظت در برابر حرارت دارند که اگر مدت طولانی در شارژ باشند صدمه‌ای به آنها وارد نمی‌شود. اما با این حال اگر باتری‌های لیتیومی را بیش از یک هفته شارژ کنید یا اگر گوشی شما مرتب مقابل نور مستقیم آفتاب یا نزدیک‌ منبع گرمایی باشد، صدمه می‌بیند.

7- اگر در محلی قرار دارید که گوشی‌تان مرتب مجبور می‌شود به دنبال سیگنال برای تعیین میزان آنتن‌دهی بگردد، بدانید یکی از علل زودتر تمام شدن باتری گوشی‌تان نیز همین است. زمانی که در جایی هستید که آنتن‌دهی کمتری دارد، گوشی شما باید انرژی بیشتری برای برقراری ارتباط با نزدیک‌ترین ایستگاه مخابراتی مصرف کند به خاطر همین مطلب بهتر است به دنبال مکانی در خانه یا محل کارتان بگردید که آنتن‌دهی بهتری دارد و گوشی‌تان را همان‌جا بگذارید. علاوه بر آن زمانی که می‌خواهید با کسی تماس بگیرید، ببینید آنتن گوشی‌تان بیشتر از ۳ خط باشد.

8-استفاده از شبکه‌های 3G، GPRS و Wi-Fi در ایران به خاطر در دسترس نبودن امکانات مخابراتی امکان‌پذیر نیست، اما جزو قابلیت‌هایی هستند که باتری زیادی مصرف می‌کنند. در نتیجه اگر در کشوری بودید که می‌توانستید از این قابلیت‌ها استفاده کنید، آن را طوری تنظیم کنید که تنها زمانی که به آن احتیاج دارید فعال شود.

9- یک باتری لیتیومی، معمولا تنها تا 300 الی 500 بار شارژ کردن عمر می‌کند، در نتیجه اگر از باتری‌تان یکی دو سال استفاده کردید، باید به فکر عوض کردن آن باشید. به شما توصیه نمی‌کنیم همراه با گوشی‌تان یک باتری اضافه بخرید، چون حتی اگر از باتری لیتیومی استفاده هم نکنید، بعد از این مدت خراب می‌شود، در نتیجه هنگام خرید به تاریخ مصرف آن دقت کنید.

استفاده از هر کدام از لوازم و دستگاه‌ها، ویژگی‌ها و روش‌های خاص خود را دارد که با مراجعه به دفترچه راهنما آن می‌توانید با آنها آشنا شوید که با روش‌های بهینه نگاهداری از لوازم خود آشنا شوید. در این حالت، هم می‌توانید از تمام قابلیت‌های آن نهایت استفاده را ببرید و هم با نگهداری درست از آن، عمر مصرف دستگاه را زیادتر کنید.

10-باتری‌های لیتیومی در خود تجهیزات الکتریکی دارند که آنها را در مقابل حرارت زیاد محافظت می‌کند، در نتیجه اگر گوشی‌تان را شب تا صبح یا در مدت زمان طولانی روی شارژ بگذارید، صدمه‌ای به آن وارد نمی‌شود. اما با این حال حتی اگر یک باتری لیتیومی را بیش از یک هفته روی شارژ بگذارید، صدمه می‌بیند.  اگر گوشی‌تان را مرتب مقابل نور مستقیم آفتاب و یا نزدیک رادیاتور هم بگذارید، چنین اتفاقی برایش می‌افتد یا دوستانی که در ماشین گوشی موبایل خود را بر روی داشبورد قرار میدهد باعث زودتر خالی شدن شارژ میشوند.


نوشته شده در تاریخ شنبه 18 اردیبهشت 1389    | توسط: دانشجو    | طبقه بندی: انواع آموزش، ترفندهای جالب،     | نظرات()